• Proč registrace?

  Proč není celý obsah webu přístupný všem návštěvníkům?

  Stránky jsou určeny pro kněze a shromažďováním pastoračních materiálů jim chtějí pomoci v jejich kněžské službě. Knihovna si nedělá nárok na to, aby příspěvky byly dokonalé. Často rozpracované přípravy mohou lépe posloužit, protože si je každý kněz doladí podle svých představ. A tedy vzhledem k tomu, že se často jedná o pracovní verze pomůcek, nechceme, aby byly nekontrolovaně volně přístupné všem.

  Pokud je pro Vás anonymita prioritou a přihlašování považujete za zbytečné, určitě spoustu materiálů najdete brouzdáním po internetu. Ale pokud Vám myšlenka shromažďování pastoračních materiálů připadá užitečná, určitě drobné zdržení registrací a následné přihlašování do Knihovny pro Vás nebude obtěžováním.

  Protože se během několika dní již pokusilo několik „robotů“ na stránky registrovat, bude každá registrace ručně ověřena správcem webu.

  Knihovna pro kněze má za sebou rok života na internetu. Moc kněží se do vytváření obsahu sice nezapojilo, ale přesto se již nějaké množství zajímavých materiálů podařilo sesbírat.

  Nový redakční systém, na který jsme přešli, umožňuje zasílat Vaše příspěvky a soubory přímo z webu Knihovny přes jednoduchý formulář. Kéž by toto zjednodušení přispělo k tomu, aby se Vás do rozšíření Knihovny zapojilo ještě více. A jako poděkování bude spolupracovníkům na webu zpřístupněno ještě jedno menu se zajímavými obsahem.

  Opět za rok se uvidí, jestli v tomto pastoračním projektu pokračovat nebo ho ukončit.

  Přeji Vám hezké prázdninové dny a ať se Vám v novém školním-pastoračním roce s Boží pomocí (a snad trošku i s pomocí této Knihovny) daří.

  P. Petr Hofírek

  31. 7. 2013